close
تبلیغات در اینترنت
تحريف و شبهه سازي عليه حضرت امام(ره)؟

کانال تلگرامی سایت یامهدیhttp://uupload.ir/files/1z0f_%D8%A8%D9%86%D8%B11.jpg

تبلیغات یامهدی

کندو هاست -kandohost

تبلیغات منتی

مطالب مربوط

تحريف و شبهه سازي عليه حضرت امام(ره)؟

تحريف و شبهه سازي عليه حضرت امام(ره)؟

با عرض سلام و خسته نباشيد پاسخ دقيق و كامل متن زير رو که در اينترنت پخش ميشه مي خواستم. « ..صد هزار ميليون ميشود صد ميليارد نفر، جمعيت جهان چند نفره؟ ميليونها ميليون سلاطين و بزرگان و فلاسفه در عالم آمدند. كشف الاسرار، نوشته امام خميني، صفحه 176 اسلام ميليونها حكم دارد. كشف الاسرار، نوشته امام خميني، صفحه 55 فلسفه: فيثاغورث حكيم در زمان سليمان بود و حكمت را از او اخذ كرد. كشف الاسرار، نوشته امام خميني، صفحه 32 * فيثاغورث در قرن پنجم پيش از ميلاد در يونان زندگي ميكرد و حضرت سليمان در قرن 10 قبل از ميلاد در اورشليم زندگي ميكرد. بين اين دو نفر پنج قرن اختلاف هست. انبذقلس فيلسوف بزرگ در زمان داوود نبي بود و حكمت را از او و از لقمان حكيم اتخاذ كرد. كشف الاسرار، نوشته امام خميني، صفحه 33 *انبذقلس – Empedocles – فيلسوف بزرگ يوناني در قرن پنجم پيش از ميلاد و حضرت داوود در قرن دهم پيش از ميلاد زندگي ميكردند. از حكما و فلاسفه بزرگ ديگر اسكندر است كشف الاسرار، نوشته امام خميني، صفحه 35 تاريخ: اين موضوع مربوط به امروز و ديروز نيست. دو هزار سال است كه آمريكا ما را استعمار كرده است ديدار با دانشجويان خط امام پس از گروگانگيري اعضاي سفارت آمريكا، جماران، 19 آبان 1358 پزشكي: امروز بر دكترهاي كشور ثابت شده كه براي علاج ناخوشيهايي مثل تيفوس و تيفوئيد (حصبه) چاره اي جز عمل كردن به طبق دستورات يوناني نيست و علاجهاي اروپايي نميتوانند كاري به اينگونه مرضها بكنند كشف الاسرار، نوشته امام خميني، صفحه 280 هنر: سوال: شما موسيقي را عامل فساد و شهوتراني دانسته ايد. ولي آيا آثار موسيقي كساني چون باخ و موتسارت و بتهون و وردي را نيز با اين همه معنويت آنها عامل فساد ميدانيد؟ امام خميني: من اينهايي را كه اسم برديد نميشناسم ولي اگر مارش جنگي ساخته باشند كارشان خوب است. در غير اينصورت كارشان قابل قبول نيست. مصاحبه اوريانا فالاچي با امام خميني (متن كامل سخنراني در كتاب «مصاحبه با تاريخ» نوشته فالاچي البته اگه كتاب رو تو دست دوم فروشي ها پيدا كردين) سياست: اسلام به كاخ كرملين هم كشيده شده، به كاخ سفيد هم كشيده شده. به آمريكاي لاتين هم رفته. به افريقا هم رفته، به مصر هم رفته. ملزم كرده است همه آنها را كه از اسلام اطاعت كنند. ديدار با رئيس جمهور و مقامات كشور، جماران، 18 مرداد 1363 يكي از راههاي ايجاد اختلاف در يك ملت وجود احزاب است… اساساً احزاب از اول براي اين درست شده اند كه مردم با هم متجمع نشوند. چون دولتها از اجتماع توده ها ميترسند احزاب سياسي را درست كرده اند. اسلام سياسي يا غير سياسي؟ روحاني نبايد كار ديگري غير از روحانيت يعني بسط توحيد و تقوي و پخش و تعليم قانون هاي آسماني و تهذيب اخلاق بپردازد كشف الاسرار، نوشته امام خميني، صفحه 208 اين را بدانيد كه تنها روحانيت ميتواند در اين مملكت كارها را از پيش ببرد. فكر نكنيد كه بخواهيد كنار بگذاريد روحانيت را ديدار با نمايندگان مجلس، جماران 6 خرداد 1360 دانشگاه كجاست؟ ريشه تمام مصيبتهايي كه تاكنون براي بشر پيش آمده از دانشگاهها بوده است… همه مصيبتهايي كه در دنيا پيدا شده از متفكرين و متخصصين دانشگاهي است… اگر به اسلام علاقه داريد بدانيد كه خطر دانشگاه از خطر بمب خوشه اي بالاتر است ديدار با اعضاي دفتر تحكيم وحدت حوزه و دانشگاه، 27 آذر 1359 ما هرچه ميكشيم از اين طبقه اي است كه ادعا ميكند دانشگاه رفته ايم و روشنفكريم و حقوقدانيم. هر چه ميكشيم از اينها است. قم، 1 مرداد 1358 ...»

دانشجوي گرامي ابتدا از اينكه اين مركز را به منظور دريافت پاسخ سوالات خويش انتخاب كرده ايد از شما سپاسگذاريم . مشخص است كه شما فردي حقيقت جو هستيد كه فارغ از شبهه افكني هاي بدخواهان نظام و انقلاب اسلامي در پي كشف حقايق با اين مركز تماس گرفته ايد و تسليم محض تبليغات منفي و غلط دشمنان نشده ايد .
واقعيت اين است كه تجربه تاريخي نشان داده است كه هر انساني كه در جامعه ظهور كرده و نقش تاثيرگذاري در جريان حركت تاريخ داشته است همواره در معرض بيشترين جسارت ها ، دروغ پردازي ها و به طور كلي ترور شخصيتي قرار گرفته است كه اين ترور شخصيتي در صورتي كه فرد به اندازه اي پاك باشد كه امكان يافتن نقطه ضعف واقعي از او وجود نداشته باشد با تمسك به ناجوانمردانه ترين صورت ها و ساختن نقطه ضعف براي او انجام مي پذيرد . يكي از شيوه هاي ترور شخصيت مصلحان بزرگ اجتماعي اين است كه با مراجعه به آثار و نوشته هاي فرد ، با گزينش ديدگاه هاي فرد و تحريف آنها و يا حتي جعل برخي عبارات سخيف و نسبت دادن آنها به وي و يا حتي برخي اشتباهات كه ناشي از سهو قلم و لسان (كه امري عادي براي هر انسان غير معصومي مي باشد) و يا متفاوت بودن نظر آن فرد نسبت به نظرات مشهور مي باشد و با برجسته كردن آنها تلاش مي شود تا كليه مطالب و استدلال هاي نويسنده و حتي كليت شخصيت وي تابعي از آن موارد تلقي شود . با توجه به اين تعريف بايد بگوييم كه آنچه در باره حضرت امام خميني و ديد گاه هاي ايشان مدتي است در فضاي مجازي انتشار يافته است و در نامه پرسشگر عزيز ما نيز منعكس شده است دقيقا در راستاي تخريب شخصيت و بهره گيري از اين ابزارها مي باشد . بنابر اين به منظور دريافت واقعيات موجود لازم است تا به دسته بندي اين مطالب پرداخته و در مورد هركدام توضيحي ارائه دهيم :
الف – اعداد و ارقام : در مورد اعداد و ارقامي كه ذكر شده است برخي از آنها اساسا در منابع مربوطه وجود نداشت و درمورد برخي ديگر نيز بايد بگوييم اگر چه واقعيت خارجي حاكي از اين است كه اين اعداد و ارقام با حساب و كتاب رياضي سازگاري ندارد اما اينگونه نيست كه امام خميني ره واقعا چنين تصور مي كردند كه مثلا چندين ميليارد فيلسوف و سلطان و حكيم آمده است بلكه ايشان نيز التفات به آمارها دارند كما اينكه در بخش هاي ديگري از كتاب اعداد را به گونه صحيح آن ذكر كرده اند كه همين مطلب نشان مي دهد ايشان در پاره اي از موارد از «صنعت اغراق» به منظور نشان دادن اهميت مساله استفاده كرده اند كه استفاده از اين صنعت با اين هدف و در جايي كه اساسا آمار و اعداد واقعي موضوعيت ندارند ايرادي ندارد مثل جايي كه ايشان نوشته اند : «ميليونها ميليون سلاطين و بزرگان و فلاسفه در عالم آمدند.» كه مراد نه اين است كه ميلياردها نفر سلطان و فيلسوف و غيره داريم بلكه منظور اين است كه تعداد بي شماري سلطان و بزرگ و فيلسوف آمده و از دنيا نيز رفته اند ولي كسي در مورد آنها سخني نمي گويد و اساسا دين وظيفه اي در قبال سخن گفتن از افراد ندارد اما اينكه در روايات سخن از ائمه معصوميني آمده است كه مصداق اولي الامر مي باشند نشان از اين دارد كه اين روايات اشاره به افرادي خاص دارند كه اطاعت از آنها اطاعت از خداوند متعال مي باشد . شاهد اين عبارت اين است كه ايشان در اين زمينه چنين مي نويسند : «اين گفتگوها بر سر اطاعت خداست و گرنه بر سراشخاص گفتگو نمي كرديم . ميليونها ميليون سلاطين و بزرگان وفلاسفه در عالم آمدند چطور شد ما با كسي بر سر آنها گفتگويي نكرديم و نام و نشان آنها را فراموش كرديم ولي فقط در اين چند نفر همه گفتگو برخاسته . اين جز براي آن است كه خداي عالم ما را به اطاعت آنان فرمان داده و ما بر سر گفته هاي خداي جهان اين همه گفتگو مي كنيم .» بنابر اين با توجه به اينكه اغراق به منظور نشان دادن اهميت موضوع و بزرگنمايي آن در شرايطي كه اعلام عدد واقعي اساسا موضوعيتي نداشته باشد ايرادي ندارد و در كلمات نويسندگان و حتي سخنان عادي ما نيز ممكن است يافت شود لذا نبايد به اين عدد و ارقام ايرادي وارد شود. در برخي موارد نيز ايرادي به آمار وجود ندارد مثلا در جايي كه گفته مي شود : «اسلام ميلونها حكم دارد» كه هر چند ما در كل كتاب نتوانستيم آن را بيابيم ولي اصل آن ايرادي ندارد چراكه با احتساب چندين فرع مختلفي كه براي هر مساله فقهي ، كلامي ، اخلاقي و ... مي تواند مطرح باشد وجود ميليونها حكم چندان هم بعيد نيست كما اينكه امام جواد ع در مجلس مناظره مشهور خود با علماي زمانه ، تنها در يك سوال فقهي در مورد صيد در زمان حج ، يازده فرع را براي مساله ذكر كرده و هر كدام را به طور مفصل و دقيق پاسخ داد . لذا اين حكم را نيز اگر جزء مواردي كه در آن از صنعت اغراق استفاده شده است ندانيم بعيد نيست كه واقعي هم باشد هر چند باز هم تاكيدمي كنيم كه اصل عبارت در اين كتاب وجود ندارد.
با تمامي اين احوال حتي اگر اين دو توجيه را قبول نكنيم نهايت اين است كه در اينجا اشتباهي صورت گرفته است كه چنين اشتباهاتي نيز از هيچ فرد غير معصومي حتي حاج آقا روح الله خميني حدودا 40 ساله چندان بعيد نيست و ذره اي از ارزش اين كار مهم و نيز استدلال هاي علمي كه در اين كتاب و در آن مقطع سخت و خطرناك صورت گرفته است نمي كاهد به ويژه اينكه همانگونه كه اشاره شد ارائه آمار و ارقام درست از تعداد مسلمانان و شيعيان و مردم ايران و حتي آمار هاي جزئي از زائران خانه خدا و دقت نظري كه در بسياري ديگر از آمارهايي كه نياز به ذكر آمار دقيق دارند حاكي از اين است كه ايشان بيگانه از آمار و عدد و رقم واقعي نبوده و در مواردي كه ارائه آمار واقعي لازم بوده است آمار واقعي ارائه شده است .
2 – برخي مطالب تاريخي متعارض با واقعيات خارجي همچون فيثاغورث و انبذقلس كه به نظر مي رسد كه تاريخ آنها با آنچه درموردآنها در كتب تاريخ فيلسوفان و نيز تاريخ انبياء ذكر شده است يكسان نباشدكه در اين زمينه نيز بايدبگوييم هر چند احتمال دارد كه اين مطالب ديدگاه خاص حضرت امام در مورد اين افراد باشد و در واقع از نظر ايشان اين افراد نه 500 سال بعد بلكه دوران سليمان و داوود زندگي مي كردند (كما اينكه در مورد بسياري از شخصيت هاي نامدار تاريخ چنين اختلافي وجود دارد به گونه اي كه در مورد شخصيتي نامدار تر همچون افلاطون به اندازه اي آراي انديشمندان متفاوت است كه برخي او را تا حد پيغمبري بالا مي برند و برخي ديگر او را بنيانگذار سوسياليسم و در عين حال يك مشرك واقعي مي نامند) با اين حال اين مورد مي تواند از مواردي باشدكه در آنها اشتباه صورت گرفته است و به هر حال بروز چنين اشتباهي نهايتا مي تواند باعث خدشه دار شدن يك استدلال نويسنده گردد نه اينكه كل كتاب را زير سوال ببرد . البته با وجود اين سخن به نظر مي رسد كه حضرت امام خميني ره حتي در اين زمينه نيز اشتباه فاحشي صورت نداده است و همانگونه كه در پاورقي ها نيز آمده است مطالبي كه در مورد فيثاغورث و انبذقلس نقل كرده است به نقل از ملل و نحل شهرستاني و نيز اسفار ملاصدرا ذكر كرده است و در واقع بر اساس اعتقاد اين انديشمندان صاحب نظر در مورد فيثاغورت و انبذقلس سخن رانده است و همين مطالب را برخي محققان و مصححان بحار الانوار نيز در حاشيه بحارالانوار ذكر كرده اند (بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏54، ص: 251) كه بر اين اساس اگرهم اشكالي وجود داشته باشد در اصل متوجه امثال شهرستاني و ملاصدرا خواهد بود و بالتبع امام خميني و به هر حال با توجه به احاطه شهرستاني و ملاصدرا به اين قبيل مسائل بايد اصل اين كتب و ادله آنها را در مورد معاصر بودن سليمان و فيثاغورث ديده و وارد بودن يا نبودن اشكال را بر اساس آن مورد بررسي قرار داد .
برخي نقل هاي تاريخي نيز اساسا در كتاب كشف الاسرار يافت نشد همچون عبارت «از حكما و فلاسفه بزرگ ديگر اسكندر است» با اين حال اصل اين مطلب حتي اگر وجود داشت ايرادي نداشت چراكه اسكندر با توجه به اينكه از كودكي تحت اشراف حكيم وفيلسوفي همچون افلاطون قرار داشت و تربيت شده او بود هر چند در نهايت نتوانست ايده هاي معلم خود را جامه عمل بپوشاند جزء فلاسفه بود چرا كه افلاطون اعتقاد داشت كه براي رسيدن به مدينه فاضله اي كه او ترسيم مي كند يا شاهان بايد فيلسوف باشند و يا اينكه فيلسوفان شاه شوند و وي قصد داشت تا با تربيت اسكندر اين ايده خود را عملي نمايد اما شاگرد مغرور و خيره سر او تنها به فكر كشور گشايي بود و در نهايت نتواست آرزوي استادش را عملي سازد و خود نيز در جواني مرد . لذا اصل اين عبارت حتي اگر در كتاب وجود داشت ايرادي نداشت هر چند در مورد اينكه وي يكي از حكيمان وفلاسفه بزرگ باشد (نه اينكه اصلا فيلسوف نباشد) حرف وجود دارد .
3 – اظهار نظر پزشكي : در اين زمينه نيز گفتني است منظور حضرت امام خميني ره از طب يوناني و يا دستورات يوناني در واقع همان چيزي است كه از آن به طب سنتي ياد مي شود كه اتفاقا امروزه به شدت در جامعه طرفدار پيدا كرده است و بسياري از امراضي كه توسط طب جديد قابل درمان نيست توسط طب سنتي معالجه مي شود . از طرفي طب سنتي از جمله علومي بود كه قدما معمولا از آن سررشته داشتند كما اينكه حتي امروزه نيز برخي افراد مسن ، چنان به طب سنتي كه مبتني بر داروهاي طبيعي فاقد عوارض جانبي وارد بوده و تجويزاتي مي نمايند كه طب جديد به آن اعتقادي ندارد و در عين حال كارآيي آن از طب جديد بيشتر است و به همين دليل اين مساله كه حضرت امام توانايي مقايسه طب جديد و كهن را داشته باشند امر عجيبي نمي باشد و ايشان با دريافت شواهد فراواني از كارآمدي هاي طب سنتي ، در واقع اين نكته را مطرح مي كنند كه نبايد به بهانه طب جديد ، طب كارآمد سنتي را يكسره تعطيل نمود بلكه بايد از مزايا و علوم طب سنتي نيز استفاده نمود و اين سخنان قطعا به معناي مخالفت ايشان با پزشكي نوين نمي باشد چنانكه ايشان در حيات مبارك خويش نه تنها دربيماري هاي خود از پزشكي نوين نيز بهره مي بردند بلكه به شهادت پزشكان معالج ، ايشان در مراجعه به پزشكان ، كاملا مطيع نظر پزشكان بودند كه نشان مي دهد ديدگاه ايشان در زمينه طب سنتي و به قول ايشان يوناني مغايرتي با استفاده از پزشكي مدرن ندارد .
4 – برخي اظهار نظر هاي ايشان در مصاحبه ها و سخنراني ها :
در باره بخش آخر صحبت هاي ايشان كه بسيار هم مفصل هستند لازم است بگوييم كه متاسفانه در اين بخش بيشترين تحريفات و غرض ورزي ها صورت گرفته است به گونه اي كه با اندكي دقت نظر در سخنان و كمي تحقيق مي توان واقعيت را دريافت اما فردي كه با هدف مخدوش كردن چهره و شخصيت حضرت امام خميني ره در صدد نسبت دادن اين موارد به آن عزيز سفر كرده مي باشد مي داند كه برخي مخاطبان كمتر به تحقيق در باره صحت و سقم اين مطالب مي روند و ممكن است برخي از آنان به صرف ديدن اين مطالب و قرار دادن آن در كنار ساير تبليغات منفي از رهبر كبير انقلاب اسلامي ، آن را تلقي به قبول نمايند . با اين حال كساني كه اهل تحقيقند و بافته هاي غرض ورزان را به راحتي قبول نمي كنند به دنبال كشف حقيقت رفته و مي توانند آن را از ميان جعليات و اكاذيب استخراج نمايند . بنابر اين ما نيز تلاش مي كنيم تا در حد مقدور به اين ادعاها پاسخ دهيم . بر اين اساس لازم است بگوييم ديدگاه هايي كه در اين متن به حضرت امام خميني ره نسبت داده شده است يا وجود خارجي ندارند و يا اينكه به صورت تحريف و تقطيع شده و يا با اضافه كردن برخي كلمات ارائه شده است كه به دليل پرهيز از اطاله كلام تنها به برخي از آنان اشاره مي كنيم و با توجه اينكه با مشخص شدن واقعي بودن تحريف و تقطيع و جعل در برخي سخنان مذكور در متن حكم ساير عبارات هم مشخص مي شود به نظر مي رسد كه لزومي به پاسخگويي به ساير عبارات نباشد:
1. «اين موضوع مربوط به امروز و ديروز نيست. دو هزار سال است كه آمريكا ما را
استعمار كرده است
ديدار با دانشجويان خط امام پس از گروگانگيري اعضاي سفارت آمريكا،
جماران، 19 آبان 1358»
اين سخن از اساس دروغ مي باشد . حضرت امام خميني ره در روز 19 آبان با دانشجويان ديداري نداشتند بلكه در 16 آبان ديداري با دانشجويان داشتند و تنها ديدار ايشان در 19 آبان نيز مربوط به ملاقات فرستاده پاپ و بني صدر بود كه در هيچ كدام از اين ديدارها چنين مطلبي ذكر نشده است .
2. «سوال: شما موسيقي را عامل فساد و شهوتراني دانسته ايد. ولي آيا
آثار موسيقي كساني چون باخ و موتسارت و بتهون و وردي را نيز با اين همه
معنويت آنها عامل فساد ميدانيد؟
امام خميني: من اينهايي را كه اسم برديد نميشناسم ولي اگر مارش جنگي
باعرض سلام به کاربران عزیز سایت یامهدی سایت یامهدی به چندتا نویسنده نیازمند هسته اگه دوست دارین نویسنده بشین توی نظرات بگین .


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تاریخ ارسال: چهارشنبه 12 خرداد 1395 ساعت: 15:20 |تعداد بازدید : 315 نویسنده :

دیدگاههای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
با سلام و تشکر به منظور انتخاب این سایت به جمع منتظران فرج خوش آمدید. / مدیر سایت : رضا عابدی ومحمد حسن مولایی ************************************************************* سامانه پیامکی گروه آقا امام زمان...ارسال پیامک مذهبی رایگان...برای ثبت شماره تون یک پیامک خالی به شماره ارسال کنید...30005992599599
یامهدی
یا مهدی
ادرکنی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ
وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ
وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ
تحريف و شبهه سازي عليه حضرت امام(ره)؟
التماس دعا
خدایا،توفیق فرمانبرى،و دورى از نافرمانى،و درستى نهاد و شناخت واجبات را روزى ما بدار
ما را به هدایت و پایدارى گرامى دار
و زبانمان را به راستگویى و حكمت استوار ساز
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن
صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ
فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ
وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً
حَتَّی تُسْکِنَهُ اَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"
برحمتک یا ارحم الراحمین
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحیمِ
أنْتَ اللهُ الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ، مُبْـدِئُ الْخَلْقِ وَمُعیدُهُمْ وَأنْتَ اللهُ الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ، مُدَبِّـرُ الْاُمُورِ
وَ بٰاعِثُ مَنْ فِی الْقُبُورِ، وَ أنْتَ اللهُ الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ الْقٰابِضُ الْبٰاسِطُ
وَ أنْتَ الله الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ، وٰارِثُ الْأرْضِ وَمَنْ عَلَیْهٰا.
أسْئَلُكَ بِاسْمِكَ الَّذی إذٰا دُعیتَ بِهِ أجَبْتَ، وَإذٰا سُئِلْتَ بِهِ أعْطَیْتَ
وَ أسْئَلُكَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ أهْلِ بَیْتِهِ، وَ بِحَقِّهِمُ الَّذی أوْجَبْتَهُ عَلیٰ نَفْسِكَ
أنْ تُصَلِّیَ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ ٰالِ مُحَمَّدٍ، وَ أنْ‌ تَقْضِیَ لی حٰاجَتی، السّاعَةَ السّاعَةَ،
یٰا سَیِّدٰاهُ، یٰا مَوْلٰاهُ، یٰا غِیٰاثٰاهُ، أسْئَلُكَ بِكُلِّ اسْمٍ سَمَّیْتَهُ بِهِ نَفْسَكَ، وَاسْتَأْثَرْتَ
بِهِ فی عِلْمِ الْغَیْبِ عِنْدَكَ أنْ تُصَلِّیَ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ ٰالِ مُحَمَّدٍ، وَ أنْ تُعَجِّلَ خَلٰاصَنٰا
مِنْ هٰذِهِ الشِّدَّةِ، یٰا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَالْأبْصٰار، یٰا سَمیعَ الدُّعٰآءِ،‌إنَّكَ عَلیٰ كُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ،
بِرَحْمَتِكَ یٰا أرْحَمَ الرّاحِمین
یک روز می افتد ؛
آن اتفاق خوب را می گویم ...
من به افتادنی که برخاستن اوست ایمان دارم ؛
هر لحظه ، هر روز ، هر جمعه ...
اللهم عجل لولیک الفرج
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
لا اِلهَ اِلا اللَّهُ
عَلَیْهِ تَوَكَّلْتُ
وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظیمِ
یا مهدی ادرکنی
السلام علی جمیع المعصومین علیهما السلام
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ لا اِلهَ اِلا اللَّهُ عَلَیْهِ تَوَكَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظیمِ ما شآءَ اللَّهُ كانَ وَ مالَمْ یَشَاْ لَمْ یَكُنْ اَشْهَدُ اَنَّ اللَّهَ عَلى كُلِّشَیْئٍ قَدیرٌ وَ اَنَّ اللَّهَ قَدْ اَحاطَ بِكُلِّ شَیْئٍ عِلْماً اَللّهُمَّ اِنّى اَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ نَفْسى وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دآبّةٍ اَنْتَ اخِذٌ بِناصِیَتِها اِنَّ رَبّى عَلى صِراطٍ مُسْتَقیمٍ
دانلود شمیم یار 95

پشتیبانی

پشتیبانی